
03 Гру 3 способи протидіяти цькуванню
Опубліковано в категоріях Без категорії
Залучи дорослого!
- Розкажи дорослому, якому довіряєш, про ситуацію в школі. Дорослий може діяти від твого імені і поговорити з адміністрацією школи або з учителькою. Або, якщо цькування серйозне, діяти ще рішучіше і звернутися до поліції.
Можливо, у тебе є страх, що дорослий просто відмахнеться від тебе. Але доки не перевіриш – не знатимеш напевне! - Розкажи про ситуацію вчителю. Звісно, може здатися, що цим ти обернешся на ябеду, але насправді те, що відбувається у твоєму житті – неправильно. Кожна дитина заслуговує на безпечне середовище у школі, і те, що ти говориш з вчителем – це не що інакше, як відстоювання твого права на безпечне і комфортне навчання. Напевно ж у школі є вчитель, якому ти віриш – поговори з ним!
- Не відступай! Якщо навіть після посвячення в ситуацію дорослих (батьків, опікунів або інших значимих для тебе дорослих) і вчителів цькування не припинилося, продовжуй інфоримувати дорослих про те, що відбуватися і наполягай на тому, аби вони втрутилися у ситуацію.
Відстоюй себе перед агресорами
- Знайди друга, який може бути поруч з тобою. Зробіть свій власний клуб за інтересами. У мене в школі була компанія з 5 дівчат і ми протрималися разом всю школу, на своїй хвилі. Такий собі клуб «дівчат-ботаніків». Це справді дуже-дуже допомогло.
- Не ведись на провокації. Агресори живляться твоїми реакціями страху. Будь впевненою чи впевненим, і на всі дражнилки відповідай дуже стримано, не дратуючись. «Привіт! Ага, побачимось! Бувай!»
Я знаю, як працює це замкнене коло, коли булери дістають чергову жертву, а жертва дратується, кидається на них, псіхує… Це породжує новий виток знущань та насмішок. Це важко, але старайся не вестися. - Говори впевненим голосом. «Він напевне вже в штанці насцяв зі страху, хахаха» – «Ти не можеш знати, що я думаю і відчуваю».
- Уявляй агресорів недолугими та смішними. Пам’ятаєш, як у Гаррі Поттері діти вчилися боротися зі страхами маючи вправи з ховчиком? Їм поставали найбільші страхи, а вони уявляли їх кумедними. Булери втратять свою силу, якщо ти фантазуватимеш, які вони смішні.
Захищай себе!
- Вивчай бойові мистецтва. Ні, не для того, аби наваляти в пику булерам. А для того, аби мати оту внутрішню впевненість воїна, що якщо треба буде – ти наваляєш.
- Тренуйся! Заняття спортом або у тренажерці транслюватимуть від тебе до інших відчуття внутрішньої сили, а не слабкості.
- Найкращий захист – втеча. Це один з головних уроків, які засвоюють у клубах бойових мистецтв. Тобі важливіше зберегти здоров’я, ніж зберегти обличчя перед булерами.
- Сила – як останній аргумент. Якщо ти встряєш у бійку, дуже може бути, що саме тебе і звинуватять як «непопулярного» учня чи ученицю. Саме це регулярно стається з моїм знайомим хлопцем Тимуром, який зазнає цькування і реагує бійкою, але потім вже нікого не цікавлять обставини, які призвели до бійки: його просто вважають винуватим і виключають зі школи або викликають батьків до директора. Щойно починається бійка – ти уже перестаєш бути постраждалим і перестаєш контролювати ситуацію.
Тож бийся лиш тоді, коли це реально єдиний спосіб захистити себе або вберегти своє здоров’я. - Сам не стань булером. Багато хто, набувши впевненість і силу, починає сам принижувати і булити іншим. Уникай цього, будь ласка.